Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dr inż. Marcin Szustak otrzymał finansowanie w ramach konkursu NCN MINIATURA 8 dla projektu "Erytrytol i ksylitol oraz ich potencjalny wpływ na reaktywność płytek krwi". Gratulujemy!
Data dodania
Kategorie
20 grudnia 2024 mgr inż Eliza Korkus obroniła swoją rozprawę doktorską nt. „Związki lipidowe zawarte w owocach rokitnika zwyczajnego (Hippophae rhamnoides L.) jako ligandy receptorów sprzężonych z białkiem G zaangażowanych w utrzymanie homeostazy glukozy”. Promotorem pracy była dr hab. Edyta Gendaszewska-Darmach, prof. uczelni. Gratulujemy!
Data dodania
Kategorie
Prof. Maria Koziołkiewicz oraz dr hab. inż Aneta Białkowska 16 grudnia odebrały statuetki w plebiscycie organizowanym przez Samorząd Studencki PŁ na Najlepszego nauczyciela w 2024 roku. Gratulujemy!
Data dodania
Kategorie
Prof. Maria Koziołkiewicz w kolejnej rozmowie z cyklu "Smaki nauki" wyjaśnia, w jaki sposób dieta wpływa na genom człowieka. Ekspertka oraz prowadząca, dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka, są badaczkami na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ.
Data dodania
Kategorie
Nauczyciele IBMiP wśród zwycięzców i nominowanych w plebiscycie na najlepszego nauczyciela w roku aka. 2022/2023!
Data dodania
Kategorie
Prof. Maria Koziołkiewicz na temat współczesnych problemów z niedoborem witaminy D.
Data dodania
Kategorie
Rozmowa z badaczkami z Zespołu bioaktywnych fitozwiązków i nutrigenomiki o diecie
Data dodania
Kategorie
Dr inż. Agnieszka Pietrzyk-Brzezińska i uzyskała prawie 50 tys. na Analizę oddziaływań regulatora odpowiedzi na cefalosporyny i chloramfenikol z efektorami i DNA.
Data dodania
Kategorie
W Instytucie realizowany jest projekt związany z endofitami pokrzywy, który jest prowadzony przez Panią dr hab. inż. Olgą Marchut-Mikołajczyk, prof. PŁ.
Data dodania
Kategorie
Artykuł w nowym wydaniu Życia Uczelni (nr 169) opisuje sukcesy studentów SKN Biotechnologów „Ferment”.